אנו מייחסים חשיבות רבה להנגשת השירות שאנו נותנים לאנשים עם מוגבלויות ופועלים לביצוע שינויים הדרושים בהתאם להוראות הנגישות העומדות בדרישת הדין הישראלי, תוך הסתייעות בגורמים מקצועיים בתחום הנגישות, כל זאת במטרה להעניק ללקוחותינו בעלי המוגבלויות שירות ברמה הגבוהה ביותר, כפי שאנו מעניקים לכלל לקוחותינו.

נגישות באתר האינטרנט:


אנו מאמינים שהאינטרנט צריך להיות זמין ונגיש לכל אחד, ואנו מחויבים לספק אתר אינטרנט נגיש לקהל הרחב ביותר, ללא קשר ליכולותיו.

כדי למלא אחר הדרישה הזו, אנו משתדלים לדבוק בקפדנות בהנחיות נגישות תוכן האינטרנט של World תוכן להנגיש כיצד מסבירות אלו הנחיות. AA ברמת Wide Web Consortium (W3C) 2.1 (WCAG 2.1) אינטרנט לאנשים עם מגוון רחב של מוגבלויות. עמידה בהנחיות אלו עוזרת לנו להבטיח שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם לקות מוטורית, ליקויי ראייה, לקויות קוגניטיביות ועוד.

אתר זה משתמש בטכנולוגיות שונות שנועדו להפוך אותו לנגיש ככל האפשר בכל עת. אנו משתמשים בממשק נגישות המאפשר לאנשים עם מוגבלויות ספציפיות להתאים את ממשק המשתמש )UI )של האתר ולעצב אותו בהתאם לצרכיהם האישיים.

בנוסף, האתר משתמש באפליקציה מבוססת בינה מלאכותית שפועלת ברקע ומייעלת את רמת הנגישות שלו באופן קבוע. יישום זה מתקן את ה-HTML של האתר, מתאים את הפונקציונליות וההתנהגות שלו לקוראי מסך המשמשים בעלי לקויות ראייה, ולפונקציות מקלדת המשמשות אנשים עם ליקויים מוטוריים.

קורא מסך וניווט מקלדת

האתר שלנו מיישם את טכניקת מאפייני ARIA) Applications Internet Rich Accessible ,(לצד שינויים התנהגותיים שונים, על מנת להבטיח שמשתמשים לקויי ראייה הנעזרים בקוראי מסך יוכלו לקרוא, להבין וליהנות מפונקציות האתר. כאשר משתמש עם קורא מסך נכנס לאתר שלנו, הוא מקבל מיד הנחיה להיכנס לפרופיל קורא המסך כדי שיוכל לגלוש ולתפעל את האתר ביעילות. כך האתר שלנו מכסה כמה מהדרישות

החשובות ביותר לקורא מסך:

 1. אופטימיזציה של קוראי מסך: אנו מפעילים תהליך שלומד את מרכיבי האתר מלמעלה למטה, במטרה להבטיח תאימות שוטפת גם בעת עדכון האתר. בתהליך זה, אנו מספקים לקוראי מסך נתונים משמעותיים באמצעות מערכת התכונות של ARIA .לדוגמה, אנו מספקים תוויות טפסים מדויקות; תיאורים של אייקונים ניתנים לפעולה )סמלים של מדיה חברתית, סמלי חיפוש, סמלי עגלה
  וכו'(; הנחיות אימות עבור טפסי קלט; תפקידי אלמנטים כגון לחצנים, תפריטים, מודלים דיאלוגים )חלונות קופצים( ואחרים.
  בנוסף, תהליך הרקע סורק את כל תמונות האתר. הוא מספק תיאור מבוסס זיהוי, מדויק ומשמעותי, של תמונה או אובייקט – כתג ALT( טקסט חלופי( עבור תמונות שאינן מתוארות. התהליך גם מחלץ טקסטים המוטמעים בתוך התמונה באמצעות טכנולוגיית OCR( זיהוי תווים אופטי(. כדי להפעיל התאמות של קורא מסך בכל עת, על המשתמשים רק ללחוץ על שילוב המקלדת 1+Alt .משתמשי קוראי מסך מקבלים גם הודעות אוטומטיות להפעיל את מצב "קורא המסך" ברגע שהם נכנסים לאתר.
  התאמות אלו תואמות לקוראי מסך פופולריים כגון VoiceOver, NVDA, JAWS ו-TalkBack.
 2. אופטימיזציה של ניווט מקלדת: תהליך הרקע גם מתאים את ה-HTML של האתר ומוסיף פונקציות שונות באמצעות קוד JavaScript ,כדי שניתן יהיה להפעיל את האתר באמצעות המקלדת, כולל לנווט באתר באמצעות מקשי Tab ו-Tab+Shift ,להפעיל תפריטים נפתחים עם מקשי החצים, לסגור אותם עם Esc ,להפעיל לחצנים וקישורים באמצעות מקש Enter ,לנווט בין רכיבי רדיו ותיבות סימון באמצעות מקשי החצים, וכן למלא אותם עם מקש הרווח או מקש Enter. 
  בנוסף, משתמשי מקלדת ימצאו תפריטי דילוג על תוכן זמינים בכל עת על ידי לחיצה על 2+Alt ,או כרכיב הראשון של האתר בזמן ניווט עם המקלדת. תהליך הרקע מטפל גם בחלונות קופצים שהופעלו על ידי הזזת מיקוד המקלדת לעברם ברגע שהם מופיעים, ולא מאפשר הסחת דעת מעיקר התוכן.
  משתמשים יכולים גם להשתמש בקיצורי דרך כגון "M( "תפריטים(, "H( "כותרות(, "F( "טפסים(, "B " )לחצנים( ו-"G( "גרפיקה( כדי לדלג לאלמנטים ספציפיים.

פרופילי מוגבלויות הנתמכים באתר האינטרנט שלנו:

 • פרופיל ידידותי לאפילפסיה: פרופיל זה מאפשר לאנשים הסובלים מאפילפסיה להשתמש בבטחה באתר על ידי ביטול הסיכון להתקפים הנובעים מאנימציות מהבהבות או מרצדות ושילובי צבעים מסוכנים.
 • פרופיל מגבלות ראייה: פרופיל זה מתאים את האתר כך שיהיה נגיש לרוב ליקויי הראייה, כגון ראייה מתדרדרת, ראיית מנהרה, קטרקט, גלאוקומה ואחרים.
 • פרופיל מוגבלות קוגניטיבית: פרופיל זה מספק תכונות מסייעות שונות כדי לעזור למשתמשים עם מוגבלויות קוגניטיביות כגון אוטיזם, דיסלקציה, CVA ואחרים, להתמקד באלמנטים החיוניים ביתר קלות.
 • פרופיל ידידותי ל-ADHD: פרופיל זה מפחית באופן משמעותי הסחות דעת ורעש כדי לעזור לאנשים עם הפרעות קשב וריכוז והפרעות נוירו-התפתחותיות לדפדף, לקרוא ולהתמקד בתכנים החיוניים ביתר קלות.
 • פרופיל משתמשים עיוורים (קורא מסך): פרופיל זה מתאים את האתר לקוראי מסך המותקנים על מחשבם של משתמשים הסובלים מעיוורון, כגון VoiceOver, NVDA, JAWS ו-TalkBack .
 • פרופיל ניווט במקלדת )מוטורי(: פרופיל זה מאפשר לבעלי מוגבלות מוטורית להפעיל את האתר באמצעות מקשי Tab+Shift , Tab ומקשי Enter .ניתן להשתמש גם בקיצורי דרך כגון "M " (תפריטים), "H( "כותרות), "F( "טפסים(, "B( "לחצנים( ו-"G( "גרפיקה( כדי לדלג לאלמנטים ספציפיים.

התאמות נוספות בנושאי קריאה, ממשק משתמש ועיצוב

 1. התאמות גופנים – משתמשים יכולים להגדיל ולהקטין את הגופן וגם לשנות את סוגו. בנוסף, ניתן לשנות את המרווחים, היישור, גובה הקו ועוד.
 2. התאמות צבע – המשתמשים יכולים לבחור פרופילי ניגודיות צבעים שונים כגון בהיר, כהה, הפוך ומונוכרום. בנוסף, משתמשים יכולים להחליף ערכות צבעים של כותרות, טקסטים ורקעים, ישנן יותר משבע אפשרויות צביעה שונות.
 3. אנימציות – משתמשים הסובלים מאפילפסיה יכולים להפסיק את כל האנימציות הפועלות בלחיצת כפתור. אנימציות הנשלטות על ידי הממשק כוללות סרטונים, GIF ומעברי CSS מהבהבים.
 4. הדגשת תוכן – משתמשים יכולים לבחור להדגיש אלמנטים חיוניים כמו קישורים וכותרות. הם יכולים גם לבחור להדגיש רק אלמנטים ממוקדים או מרחפים.
 5. השתקת אודיו – משתמשים עם מכשירי שמיעה עלולים לחוות כאבי ראש או בעיות אחרות עקב השמעת אודיו אוטומטית. אפשרות זו מאפשרת למשתמשים להשתיק את כל האתר באופן מיידי.
 6. הפרעות קוגניטיביות – אנו משתמשים במנוע חיפוש המקושר לויקיפדיה וויקימילון, שמאפשר לאנשים עם הפרעות קוגניטיביות לפענח משמעויות של ביטויים, ראשי תיבות, סלנג ואחרים.
 7. פונקציות נוספות – אנו מאפשרים למשתמשים לשנות את צבע וגודל הסמן, להשתמש במצב
  הדפסה, להפעיל מקלדת וירטואלית ושימוש בפונקציות רבות אחרות.

טכנולוגיה מסייעת ותאימות לדפדפן

אנו שואפים לתמוך בכמה שיותר דפדפנים וטכנולוגיות מסייעות, כך שהמשתמשים שלנו יוכלו לבחור את הכלים המתאימים ביותר עבורם, עם כמה שפחות הגבלות. לכן, האתר שלנו תומך בכל המערכות העיקריות המהוות למעלה מ-%95 מנתח השוק של המשתמשים, כולל Google קוראי )NVDA-ו Microsoft Edge, JAWS-ו Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera מסך(, הן עבור משתמשי Windows והן עבור משתמשי MAC.

הבהרה והערות

למרות מאמצינו המרביים לאפשר לכל אחד להתאים את האתר לצרכיו, עדיין עשויים להיות דפים או מדורים שאינם נגישים במלואם, נמצאים בתהליך של הנגשה, או שחסר פתרון טכנולוגי הולם על מנת להנגיש אותם. ובכל זאת, אנו משפרים ללא הרף את הנגישות שלנו, מוסיפים, מעדכנים, משפרים את האפשרויות והתכונות שלה ומפתחים ומאמצים טכנולוגיות חדשות. כל זה נועד על מנת להגיע לרמת הנגישות האופטימלית, בהתאם להתקדמות הטכנולוגית. במקרה הצורך

ניתן ליצור קשר עם בעלי האתר במייל info@waksman.co.il 

נגישות בחנות היבואן:

חנות היבואן שלנו נמצאת ברח' ברקת 6 בפארק התעשייה קיסריה. החנות נגישה באמצעות חניית נכים ועליה באמצעות רמפה. בנוסף, החנות מאובזרת בעמדת שירות לכבדי שמיעה ובשירותי נכים. הכניסה לחנות מתאפשרת עם כלבי נחייה וחיות שירות אחרות.

שירות טלפוני נגיש ודרכי פניה נוספות:

המענה הטלפוני במשרדי החברה מאפשר שירות נגיש לפונה. ניתן לפנות למשרדי החברה טלפונית וגם
בכתב באמצעות דואר אלקטרוני, פנייה דרך עמוד הפייסבוק שלנו, דואר רגיל וגם באמצעות פקסימיליה.


דרכי פניה:

טלפון: 04-6249362

אלקטרוני דואר: info@waksman.co.il

כתובת למשלוח – ברקת 6 ,פארק התעשייה קיסריה

פקס – 04-6249359 

פייסבוק: www.facebook.com/eliaswaksman

לבקשות והצעות בנושא נגישות ניתן לפנות לרכזת הנגישות, נתן שלם:
טלפון: 04-6249362
מייל: info@waksman.co.il